Zalety i wady WordPress Elementor

Informacje
27 sierpnia, 2021
Tomasz Krobski
Najszybsze motywy WordPress dla Elementora

Dobrze skonstruowana strona internetowa to wyjątkowe ułatwienie dla wszystkich użytkujących. Niekiedy tworzenie takich stron zajmuje bardzo dużo czasu i wymaga specjalistycznych programów, które mogą obciążać nas finansowo. Właśnie z tego powodu warto, abyś zainteresował się wtyczką Elementor WordPress, dzięki której szybko stworzysz stronę internetową dopasowaną do Twoich wymagań. To duże ułatwienie w pracy, które możesz mieć od zaraz! Poniżej podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć o Elementor WordPress. 

Czym jest Elementor WordPress?

Elementor to wtyczka bądź rozszerzenie CMS WordPress, dzięki któremu masz możliwość kreowania stron internetowych w bardzo prosty i szybki sposób. To świetne narzędzie do tworzenia rozmaitych szablonów, układów, jak i elementów dynamicznych. Elementor działa na zasadzie „przeciągnij i upuść”, co pozwala na tworzenie stron bez znajomości profesjonalnego programowania. To duże ułatwienie dla wszystkich początkujących oraz tych, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu. Dzięki tej konkretnej wtyczce będziesz mógł kreować zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane szablony, które urozmaicą Twoją stronę internetową. 

Elementor jest bardzo dobrym zastępcą podstawowego edytora WordPress, ponieważ jest edytorem wizualnym (bez kodowania). Pomoże Ci tworzyć złożone układy wybranej strony internetowej i projektować ją na żywo, bez potrzeby zmiany ekranu między edytorem a trybem podglądu. W tej wtyczce znajdziesz szereg narzędzi i elementów składowych, z których bez problemu poukładasz swoją stronę od podstaw. To wyjątkowo pomocne, zwłaszcza jeśli nie lubisz przerabiać gotowych szablonów, które niekiedy ciężko dopasować pod własne potrzeby. 

Rozszerzenie CMS WordPress pomoże Ci stworzyć piękne, dynamiczne strony całkiem bezpłatnie lub z rozszerzoną wersją w atrakcyjnej cenie. Wersja Pro odblokuje nowe funkcje i dodatkowe rozwiązania, które sprawdzą się zarówno doświadczonym programistom, jak i amatorom. Natomiast darmowa wersja odpowiednio wprowadzi Cię w tworzenie stron internetowych, z których będziesz mógł być w stu procentach zadowolony. 

elementor wordpress

Elementor WordPress – zalety i właściwości;

Dowodem niezawodności tej wtyczki do WordPress jest jej wyjątkowa popularność wśród użytkujących. Elementor zajmuje siódme miejsce pod względem liczby instalacji w katalogu dodatków. To duży sukces, który daje gwarancję korzyści z wyboru Elementora oraz ułatwienia pracy nad budową strony. 

Zdecydowanym plusem rozszerzenia CMS WordPress jest prosty i przejrzysty interfejs edytora strony. Okno edycji jest podzielone na dwie części. Pierwsza to menu z funkcjami, takimi jak bloki do wstawienia, moduły, czy edycja kodu. 

Druga to wygląd strony na żywo, który pozytywnie wpływa na jakość pracy. Elementor działa płynnie i pozwala na łatwą edycję wybranego elementu strony internetowej. Wystarczy, że na niego klikniesz, a w panelu obok pokażą się dostępne możliwości do konfiguracji slidera, tekstu, zdjęć lub innych treści. Jeśli chcesz umieścić na stronie coś konkretnego, przejdź do biblioteki elementów i stamtąd wybierz odpowiadający Ci wzór. 

Kolejnym plusem jest wsparcie techniczne i duża społeczność, która pomoże zaznajomić Ci się z możliwościami, jakie oferuje Elementor. W wersji Pro możesz liczyć na pomoc w zakresie rozwiązywania problemów w działaniu wtyczki, a także podczas budowania strony. Użytkownicy Elementora WordPress mają też grupę na Facebooku, która liczy ponad 64 tysiące osób. Zarówno na portalu Facebook, jak i YouTube znajdziesz filmiki instruktażowe oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w kwestii używania Elementora. 

Warto też wspomnieć o cyklicznych aktualizacjach wtyczki, które pozwalają na nowe ulepszenia i naprawę wcześniejszych błędów systemu. Elementor przeprowadza aktualizacje średnio dwa razy w miesiącu, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Dzięki temu masz pewność, że ewentualne niedoskonałości zostaną naprawione w krótkim czasie. Oprócz tego wtyczka chodzi płynnie, nie zacina się oraz nie przeciąża się szybko pomimo użytkowania innych programów. 

Dla kogo wtyczka Elementor WordPress będzie odpowiednia?

Jeśli wolisz pracować na gotowych szablonach, Elementor WordPress daje Ci taką możliwość. Wystarczy, że wybierzesz dowolny motyw, który współpracuje z Elementorem i z jego pomocą stworzysz swoją stronę. Najpopularniejszym, domyślnym motywem będzie Hello od twórców wtyczki. Jednak bogata baza gotowych sekcji pozwoli Ci na odpowiednie dopasowanie pojedynczych elementów, jak i całych szablonów pod własne oczekiwania. Pamiętaj, że są one posortowane tematycznie, a dodawanie ich na stronę jest łatwe i niewymagające wiedzy technicznej. Gotowe szablony idealnie sprawdzą się dla początkujących użytkowników Elementora.

W porównaniu do innych wtyczek Elementor ma wersję darmową, która pozwoli Ci zadecydować, czy będzie to odpowiednie rozszerzenie dla Ciebie. Nie musisz od razu kupować „kota w worku”, co jest istotną kwestią przy doborze oprogramowań. Zwłaszcza że nie każda wtyczka typu page builder oferuje Ci darmowy dostęp jak w przypadku Elementora. Będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą się zapoznać z podstawowymi funkcjonalnościami, czy testem kilku gotowych modułów. Taki wstęp z pewnością pomoże w decyzji przejścia na wersję Pro, która da Ci więcej możliwości niż wersja bezpłatna. 

Elementor WordPress odpowiednio sprawdzi się dla osób, które chcą stworzyć stronę samodzielnie, bez wynajmowania informatyka, czy profesjonalnego webdevelopera. Niski koszt, szybki dostęp do edycji strony oraz obszernej bazy z gotowymi szablonami, czy brak pośredników to zachęta dla samowystarczalnych użytkowników. Jeśli nie chcesz wydawać kilku tysięcy złotych na zbudowanie swojej strony internetowej, to Elementor WordPress będzie strzałem w dziesiątkę. Dla mniej doświadczonych użytkowników system wtyczki pomoże w zrozumieniu podstaw tworzenia strony i poszerzy wiedzę w zakresie edytorskim. 

Elementor WordPress – podsumowanie;

Wtyczka Elementor WordPress cechuje się wieloma zastosowaniami. Przy jej użyciu zbudujesz nawet całą witrynę bez kodowania, co bardzo ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić czas. To świetny start dla osób, które nie mają wykształcenia informatycznego, a chciałyby same tworzyć strony pod własne potrzeby. 

Intuicyjny edytor, jakim jest Elementor, pozwala na szybkie i proste zarządzanie witryną bez konieczności konsultowania tego ze specjalistą. Zdecydowanym plusem jest także możliwość zainstalowania Elementora w każdej chwili. Jedynym wymaganiem będzie kompatybilna wersja WordPress’a, która pozwoli na instalację wtyczki. 

Elementor pozwoli Ci na pisanie efektownych i nieszablonowych artykułów, samodzielne dodawanie nowych podstron, a także tworzenie Landing Page. A wszystko z pomocą odpowiedniego przeciągania widgetów w wybrane miejsca na stronie. Wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze, ma pokaźną bibliotekę gotowych motywów, które możesz dowolnie wykorzystać i przerobić wedle uznania. Natomiast jeśli nie jesteś fanem gotowców, Elementor daje Ci również możliwość stworzenia własnego szablonu, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. 

Korzystaj z Elementora wtedy, kiedy wymagasz od swojego CMS, by był wyjątkowo elastyczny, a także, gdy zależy Ci na wprowadzeniu wielu, niestandardowych elementów łatwy sposób. Dzięki przetestowaniu darmowej wersji będziesz miał okazje płynnie przejść na wersję Pro, która zapewni nowe funkcje oraz dodatkowe rozwiązania. Dzięki temu Twoja strona będzie wyglądała profesjonalnie i przejrzyście. 

Od czasu do czasu pojawiają się pojedyncze okazje rabatowe na zakup licencji Pro, dlatego warto, abyś był na bieżąco z promocjami dostępnymi na stronach. Szansa na kupienie Elementora w niższej cenie niż standardowa to dodatkowy atut, który idzie w parze z korzyściami płynącymi z użytkowania wtyczki. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji wypróbowania Elementora WordPress, koniecznie zainstaluj go na swoim urządzeniu i sprawdź, z jaką łatwością można tworzyć nietuzinkowe, dynamiczne strony z pomocą jednej wtyczki.

Tomasz Krobski

Więcej ciekawych wpisów

Najlepsza optymalizacja SEO stron opartych na WordPress Elementor

Zastanawiasz się, czym jest to magiczne SEO, o którym tak wiele osób mówi? Dzisiaj podpowiemy Ci, które praktyki SEO pomogą Ci przyciągnąć uwagę robotów Google i użytkowników! Odpowiednia optymalizacja SEO strony internetowej jest niezbędnym elementem dla użytkowników...

Minimalistyczna strona internetowa zbudowana za pomocą Elementor

Minimalizm w projektowaniu stron internetowych to koncepcja, która opiera się na prostocie i stonowanych kolorach. Głównym celem minimalizmu jest eliminacja zbędnych elementów, aby użytkownik mógł skoncentrować się na najważniejszej treści i funkcjach strony....

Jak zoptymalizować witrynę pod kątem generowania leadów?

Dziś skupimy się na efektywnej optymalizacji Twojej witryny w celu maksymalizacji generowania wartościowych leadów. Niezależnie od branży czy produktu, głównym celem Twojej witryny jest przyciąganie i konwertowanie jak największej liczby potencjalnych klientów....

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *