Czym jest WP Elementor?

Elementor to jedna z najpopularniejszych wtyczek konstruktora stron dla WordPress. Umożliwia ona tworzenie, edycję i personalizację stron internetowych w środowisku przeciągnij i upuść (drag-and-drop) w czasie rzeczywistym, co oznacza, że użytkownicy mogą zobaczyć efekty swoich zmian od razu, bez konieczności odświeżania strony lub przechodzenia do podglądu.

Intuicyjny interfejs

Prosty w użyciu system przeciągnij i upuść, który pozwala na tworzenie i modyfikację projektów stron bez konieczności pisania kodu.

Widgety

Elementor zawiera mnóstwo widgetów (elementów), takich jak przyciski, nagłówki, obrazy, formularze i wiele innych, które można łatwo dodawać do stron.

Szablony

Użytkownicy mogą korzystać z gotowych szablonów stron lub sekcji, a następnie dostosowywać je według własnych potrzeb. Istnieje także możliwość zapisywania własnych szablonów i ponownego ich używania w innych projektach.

Responsywność

Narzędzia do projektowania responsywnych stron, które wyglądają dobrze na wszystkich urządzeniach, od komputerów stacjonarnych po smartfony.

Zaawansowane funkcje projektowania

Takie jak animacje, efekty paralaksy, gradienty tła i inne, które pozwalają tworzyć nowoczesne i atrakcyjne strony.

Integracje

Elementor współpracuje z wieloma innymi popularnymi wtyczkami WordPress, co pozwala na tworzenie zaawansowanych funkcji, takich jak formularze, sklepy internetowe, integracje z mediami społecznościowymi i wiele innych.

WordPress Elementor

Czy opłaca się inwestować w Elementor?

Elementor dostępny jest w dwóch wersjach: bezpłatnej (Elementor Free) i płatnej (Elementor Pro). Wersja Pro oferuje dodatkowe funkcje i narzędzia, które rozszerzają możliwości projektowania i tworzenia stron.

W skrócie, Elementor znacząco upraszcza proces tworzenia i personalizowania stron na WordPress, umożliwiając użytkownikom bez doświadczenia w kodowaniu tworzenie profesjonalnie wyglądających stron internetowych.

Czym jest Elementor

Elementor kreator stron i hosting

Hostuj i twórz swoje
witryny internetowe za pomocą Elementora

Doświadcz zarządzanego hostingu WordPress, który jest bezproblemowy. Zaspokajamy wszystkie potrzeby związane z Twoją stroną internetową, dzięki czemu możesz skupić się na budowaniu i rozwijaniu swojego biznesu.

=

Niesamowicie duża prędkość ładowania

=

Obsługiwane przez infrastrukturę Google Cloud

=

Kompleksowe wsparcie dla hostingu i kreatora 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

=

Od stron docelowych i sklepów e-commerce po pełnowymiarowe witryny internetowe — twórz wszystko za pomocą Elementora

=

Zbudowany jako open source, Elementor umożliwia programistom rozszerzanie funkcjonalności lub integrowanie mocy platformy z ich produktami za pomocą własnej logiki i kodu.

Najczęstsze pytania o Elementor

Co to jest Elementor w WordPress?

Elementor to jeden z najpopularniejszych budowniczych stron dla WordPressa, umożliwiający tworzenie wysokiej jakości stron internetowych i postów blogowych za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść, bez konieczności pisania kodu. Dzięki temu narzędziu, użytkownicy mogą łatwo projektować niestandardowe layouty, wdrażać różnorodne widgety oraz personalizować każdy aspekt swojej strony, od typografii po kolory i animacje. Elementor oferuje szeroką gamę gotowych szablonów i bloków, które mogą być wykorzystane do szybkiego tworzenia atrakcyjnych stron internetowych. Jest to rozwiązanie idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników WordPressa, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad wyglądem swojej strony bez konieczności kodowania.

Czy Elementor jest za darmo?

Tak, Elementor oferuje wersję darmową, która jest dostępna do pobrania i instalacji na dowolnej stronie WordPress. Wersja ta zawiera podstawowy zestaw narzędzi i widgetów, które umożliwiają tworzenie profesjonalnie wyglądających stron internetowych. Darmowa wersja Elementora jest doskonałym punktem wyjścia dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych i chcą przetestować możliwości tego narzędzia bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Czy Elementor jest płatny?

Elementor oferuje również wersje płatne, znane jako Elementor Pro, które rozszerzają funkcjonalność darmowej wersji o zaawansowane narzędzia i widgety, takie jak formularze kontaktowe, zaawansowane galerie, integracje z mediami społecznościowymi, i wiele innych. Elementor Pro umożliwia również tworzenie pełnych motywów WordPress, co daje jeszcze większą kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością strony. Wersje płatne są dostępne w różnych planach cenowych, dostosowanych do różnych potrzeb i budżetów użytkowników.

Jak włączyć Elementor w WordPress?

Aby włączyć Elementor w WordPress, należy najpierw zainstalować i aktywować wtyczkę. Proces ten można przeprowadzić w kilku prostych krokach:

  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress.
  2. Przejdź do sekcji „Wtyczki” > „Dodaj nową”.
  3. Wyszukaj „Elementor” za pomocą paska wyszukiwania.
  4. Kliknij „Zainstaluj teraz” przy wtyczce Elementor Page Builder.
  5. Po zakończeniu instalacji kliknij „Aktywuj”.

Po aktywacji, Elementor jest gotowy do użycia. Możesz zacząć tworzyć nowe strony lub edytować istniejące za pomocą Elementora, wybierając „Edytuj z Elementorem” w górnym pasku WordPress podczas edycji strony lub postu.

Co zamiast Elementora?

Istnieje wiele alternatyw dla Elementora, które również oferują możliwość tworzenia stron za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść. Do najpopularniejszych należą:

  • Beaver Builder – łatwy w użyciu budowniczy stron z szerokim wsparciem dla wielu wtyczek i motywów.
  • Divi Builder – potężny narzędzie od Elegant Themes, oferujące szerokie możliwości personalizacji i unikalne funkcje.
  • Visual Composer – kompleksowe rozwiązanie do budowania stron z dużą liczbą elementów i szablonów.
  • Thrive Architect – skupia się na konwersji i jest idealny dla stron skierowanych na sprzedaż i lądowania.
  • SiteOrigin Page Builder – darmowa alternatywa oferująca podstawowe funkcje budowania stron.

Jak działa Elementor?

Elementor działa na zasadzie przeciągnij i upuść, co pozwala użytkownikom na łatwe tworzenie stron poprzez wybieranie elementów z paska narzędzi i umieszczanie ich w wybranych sekcjach na stronie. Użytkownicy mogą dostosowywać każdy element za pomocą panelu opcji, gdzie można zmieniać rozmiary, kolory, typografie, marginesy, wypełnienia i wiele innych. Elementor oferuje również funkcję podglądu na żywo, dzięki czemu zmiany są widoczne w czasie rzeczywistym. Dla zaawansowanych użytkowników, Elementor Pro oferuje dodatkowe możliwości, takie jak tworzenie motywów, formularzy, postów i archiwów, co pozwala na pełną personalizację strony.